UA RU

Вчимося працювати з оптичним нівеліром

Інструкція оптичного нівеліра дозволить максимально швидко навчиться працювати з приладом. У ній коротко описані основні етапи, як користуватися оптичним нівеліром і добитися бажаних результатів в найкоротші терміни.

Перше що необхідно зробити - привести прилад в робоче положення. Для цього нівелір встановлюють на штатив таким чином, щоб він був жорстко закріплений. Гвинтами в підставі приладу виводимо бульбашка повітря круглого рівня в нуль. Прилад готовий до роботи.

Наступним кроком встановлюємо телескопічну рейку на потрібну точку місцевості, і беремо відлік. Відлік береться з перетинання горизонтальної сітки ниток, яка добре видна в окуляр, безпосередньо з площиною рейки (з її шкалою). Переносимо рейку на іншу точку і повторюємо операцію. Різниця в показаннях і є перевищення позначки однієї точки над іншою. Приміром, відлік по точці А дорівнює 1500, відлік по точці Б тисяча п'ятсот сорок два, відповідно точка А вище точки Б на 4,2 сантиметри. Саме на цьому не хитрому принципі і ґрунтується вся робота з оптичним нівеліром.

Більш детальну інформацію про те як користуватися оптичним нівеліром, як стежити за його працездатністю і збереженням, а також як перевірити достовірність знятих з його допомогою показань, можна почерпнути з підручника з інженерної геодезії.

Каталог далекомірів