UA RU

Теодоліти електронні

Відмінні особливості та переваги електронних теодолітів

Електронний теодоліт - це останнє слово в ході еволюції даного геодезичного приладу. На відміну від своїх механічних і оптичних аналогів (механічна система наведення без або з оптичними відліковими пристроями), цей прилад оснащений мікропроцесором для обчислень і запам'ятовування координат точок (використовується власна пам'ять або зовнішній накопичувач інформації).

Електронні теодоліти оснащені лазерним далекоміром, строго кажучи відносяться вже до інших геодезичним приладів - тахеометрів (не слід плутати їх з теодолітами, оснащеними лазерним покажчиком, що полегшує наведення на ціль). Правда, оскільки цей поділ не носить принципового характеру (адже виміряти відстань до об'єкта здатні і оптичні теодоліти - за допомогою ниткового віддалеміра), тахеометри відносять до розряду спеціалізованих теодолітів.

Електронних теодолітів з далекомірами випускається безліч різновидів. Відмінності стосуються методу визначення відстані (фазовий або імпульсний метод), наявності автокомпенсатора, суміщеності далекоміра з фокусуванням телескопа, наявності системи GPS, що дозволяє визначати координати точок в умовах обмеженої видимості та ін.

Каталог електронних теодолітів