UA RU

Теодоліт електронний інструкція

Робота з електронним теодолітом дозволяє зробити найточніші вимірювання і без помилок

Незважаючи на те, що методи визначення горизонтальних і вертикальних кутів при роботі з електронним теодолітом залишилися незмінними, його конструкція дозволяє значно полегшити та прискорити роботу геодезиста. Розповімо в двох словах про те, що ж таке теодоліт електронний (інструкція з користування звичайно не містить цієї інформації).

Скляні лімби оптичного теодоліта, замінені в електронному штрих-кодовими дисками (показання зчитують енкодери - перетворять кут повороту в електросігнал), а оптичні зчитувальні пристрої - рідкокристалічним дисплеєм для відображення всіх даних і результатів вимірювань. Наявність електронного пристрою також виключає виникнення помилки при знятті вимірів і їх запису - мова йде про людський фактор. Крім того, різні корисні додатки, якими дозволяє оснастити цей геодезичний інструмент вбудована електроніка («затримка» результату, двосторонній дисплей, обнулення горизонтального лімба, підсвічування і т.д.), роблять електронний теодоліт набагато зручнішим в роботі.

Якщо такий теодоліт має лазерний далекомір (часто просто передбачена можливість його підключення до інтерфейсу), з'являється можливість більш швидкого і точного визначення відстаней, а при наявності супутникової системи навігації - визначати координати точок без візуального контакту з об'єктом.

Каталог електронних теодолітів