UA RU

Робота з оптичним нівеліром

Старий друг краще електронних двох

Не секрет, що робота з оптичним нівеліром вимагає певних навичок і практики. Достовірність отриманих результатів залежить не тільки від якості і марки приладу, але й значною мірою від людини експлуатує його. Як правило, щоб отримати той чи інший результат потрібно відповідально підійти до справи і деколи повторити одну і ту ж операцію кілька разів.

Робота з оптичним нівеліром починається з установки його в робоче положення. Часом щоб визначити перевищення однієї точки над іншою необхідно зробити декілька переходів і виконати ряд проміжних відліків. Така ситуація виникає в тому випадку коли величина перевищення відміток більше вильоту телескопічної рейки або якщо на шляху знаходиться перешкода закриває огляд і не дозволяє зняти показання.

Не рідкість коли робота з оптичними нівелірами виробляється при несприятливих погодних умовах (сильні морози, зливові дощі, підвищена вологість). У такому випадку будь-яка електроніка може дати збій і без оптики тут не обійтися. Саме тому, у досвідченого геодезиста завжди в комплекті є оптичний нівелір.

Зрозуміло, даний тип приладу не настільки ефективний, ніж електронний, але навіть у наше століття високих технологій деколи в деяких ситуаціях він не замінимо.

Каталог далекомірів