UA RU

Призмові відбивачі і системи

Призмові відбивачі

Основним елементом призмового відбивача є призма, герметичний корпус якої являє собою циліндр. Оптична система призми, що закріплюється всередині корпусу, виготовляється зі скла, крім того, на що відображауючі межі скляних пластин наноситься спеціальне покриття.

Для роботи з усіма електронними тахеометрами Sokkia можуть використовуватися такі призми, що входять в призмові системи.

До складу будь-якої призмової системи входить призмовий тримач, як правило, поворотного типу. Такий тип тримача допускає поворот призми навколо горизонтальної та вертикальної вісі.

Більшість призмових тримачів (крім деяких мініпризмових систем) мають хвостовик з внутрішнім різьбленням 5/8 "для установки на штанзі або в адаптері трегера.


Призмові системи

Комплект призмової відбиваючої системи може складатися з однієї або декількох призм, призмового тримача і, як правило, візирної марки. В деякі комплекти може додатково входити трегер, адаптер трегера і м'яка сумка або транспортувальний ящик.

Деякі системи можуть мати константу відбивача системи -30 мм або 0 мм. Для таких систем при угвинчуванні призми на протилежну сторону власника константа відбивача системи змінюється. Такі системи, як правило, мають двосторонню візирну марку, у якої на кожній стороні вказано значення константи відбивача системи.

Найбільшим попитом користуються такі призмові системи:

 

Призмова система SP01

SP01

APS12-MAR

APS12-MAR

 

SP01 - призмова система (константа відбивача -30/0 мм) на основі призми Standard

APS12-MAR - призмові системи для установки на штатив на основі призми AP01AR. Ці призмові системи мають константу відбивача -30 мм.


Штанго-призмові комплекти

Штанго-призмові комплекти складаються з призмового відбивача, призмеового тримача, штанги (або вішки). В деякі комплекти входить трипод з прищіпкою, який дозволяє зафіксувати штангу або віху з відбивачем в строго вертикальному положенні над точкою.

Штанго-призмові комплекти на основі мініпризми, як правило, використовуються на будмайданчиках: при зйомці, або при винесенні координат в натуру. Призмові тримачі цих систем мають круглий рівень.

TPSmini103

TPSmini103

GMP111

GMP111

Мініпризма з віхою Nowy

Мініпризма з віхою Nowy

TPSmini103 - мініпризмова система (константа відбивача 0 мм) на основі призми NYmini25

GMP111 - мініпризми + мінівіха. Легка і дрібногабаритна призмова система. Монтується на полімерну мінівіху з різьбленням 1/4 ", що складається з 4-х секцій. У мініпризмі вбудований бульбашковий рівень. Постійна призми + 17,5мм, максимальна відстань з IR 2000м.

Мініпрізма з віхою Nowy - це комплект високоякісних аксесуарів для виконання вимірювань геодезичними приладами. Константа - 0 мм, 4 секції по 30 см, чохол в комплекті. Є гак для підвішування віхи. Мініпрізма може бути зафіксована на довільній висоті на вішці.


Відбивні плівки

Компанія Sokkia виробляє відбивні плівки різних розмірів типу RS (модифікація К), які забезпечують високу точність вимірювання відстаней при роботі з усіма моделями електроннихтахеометрів Sokkia. Відбивні плівки виконані з гнучкого пластику товщиною 0.4 мм з клейкою оборотньою поверхнею, що дозволяє легко закріплювати їх на об'єктах, які вимірюються. Такі відбивні плівки зручно використовувати у важкодоступних місцях, де неможливо поставити відображаючу призму. Вони знаходять застосування при моніторингу осад будівель і споруд, для закріплення точок знімальної основи і т.п.

Найменування Розміри (мм) Кількість плівок на аркуші
Відображає плівка з перехрестям Відбиваючі плівки з перехрестям нормального типу
(товщина ліній 0.5 мм).
RS30N-K 30×30 49
RS50N-K 50×50 16
RS90N-K 90×90 4

 

Призми, відбиваючі системи
Відбивач Однопризмовий з маркою України
Відбивач Однопризмовий з маркою (тип Тоpcon)
Мініпрізма Мініпризма з віхою в чохлі
Мініпрізма Мініпризма з віхою в чохлі, США
Система Призмова система: 1 призма, тримач, трегер, адаптер
Трегер JV Трегер
Адаптер JV Адаптер