UA RU

Теодоліт оптичний

Точність кутових вимірів інженер-геологам гарантує оптичний теодоліт

Оптичний теодоліт дозволяє виконувати наступні дії: вимірювати зенітні відстані (вертикальні і горизонтальні кути), причому за допомогою додаткового електрообладнання - в будь-який час доби; вимірювати відстані з допомогу нитяного далекоміра та перевищення горизонтальним променем (ці функції недоступні для високоточних теодолітів).

Вимірювати кути при крутих візування, використовуватися як коліматора і виконувати астрономічні визначення (цим гаджетом оснащуються високоточні і точні теодоліти за замовленням клієнта, Т5 астрономічні визначення і функції колліматора не виконує). За допомогою орієнтир-бусолі (спеціального компаса), технічні теодоліти можуть вимірювати магнітні азимути (точні теодоліти оснащуються цією функцією за замовленням споживача).

Високоточні і технічні оптичні теодоліти адаптовані для роботи з лазерним далекоміром, а за наявності спеціальної насадки (прямої призми) на об'єктив зорової труби - здатні також проектувати вертикальні лінії (створи). Високоточні і точні теодоліти з двостороннім відліком по лімбу, можуть проводити вимірювання автоколімаційних методом, а електронні теодоліти - вимірювати горизонтальні кути, автоматично враховуючи положення вертикальної осі.

Особливістю точних оптичних теодолітів є здатність проводити вимірювання кутів Трьохштативна методом по візирним цілям (у трьох суміжних точках встановлюються штативи з центрованими підставками, на які по черзі встановлюють передню візирну мету, теодоліт, і задню візирну мета - цей метод дозволяє зменшити похибку вимірювань через неправильне центрування).