UA RU

Рівень нівелірної рейки

Рівень нівелірної рейки, шкала - особливості і призначення

Рівень нівелірної рейки призначений для додання їй абсолютного вертикального положення. Це дозволяє набагато точніше виконувати зняття відліків за допомогою такого приладу, як нівелір. Найменше відхилення рейки від вертикального положення може дати похибку у вимірах від одного до трьох сантиметрів, а в деяких випадках і більше. При капітальному будівництві відповідальних конструкцій, такий інтервал похибки неприпустимий!

Особливу увагу заслуговує і шкала нівелірної рейки, яка в більшості випадків нанесена в шаховому порядку. Таке розташування не випадково, при досить великій відстані від об'єктива нівеліра до площини рейки, часом розрізнити цифрове позначення неможливо, а різнобарвна шкала в такому положенні чітко проглядається.

Слід зазначити, що рівень нівелірної рейки з’йомний. Якщо під час експлуатації він прийшов у непридатність, його легко можна замінити іншим. Це досить зручно і практично, що не можна сказати про шкалу. Як правило, в комплекті з нівелірної рейкою йде додатковий циліндричний рівень, але якщо і він приходить в непридатність, знайти аналог досить просто. Слід лише звернутися в будь-який спеціалізований на геодезичному обладнанні магазин.

Нівелірні телескопічні рейки