UA RU

Оптичний теодоліт

Оптичний теодоліт - класичний прилад землевпорядників

Теодоліти оптичні, незважаючи на те, що їм наполегливо наступають на п'яти куди більш просунуті електронні теодоліти, як і раніше залишаються незамінними. Їх секрет якраз в простоті, відсутності тієї самої електронної начинки. Незалежність від елементів живлення зумовлюють те, що теодоліт оптичний працює і в тих умовах, де безсилі електронні засобів вимірювань. Тому якщо мети придбання теодоліта класичні, тобто не більше як визначення напрямів і обчислення горизонтальних і вертикальних кутів, то вас цілком задовольнять теодоліти оптичні, і немає ніякого сенсу витрачатися на більш дороге електронне вимірювальне обладнання. Так що теодоліт оптичний, який невибагливий, простий і надійний, як молоток, ще довгі роки буде вірно служити геодезистам, картографам, землевпорядникам, будівельникам. Втім, немає. Порівняння з молотком було дещо легковажним.

Оптичний теодоліт - це дуже складний оптико-механічний прилад, що вимагає акуратного, дбайливого поводження і ретельного догляду. Важливо буквально все. Тут і обов'язково вертикальне положення при перенесенні або транспортуванні. Неприпустимість температурних перепадів (з тепла в холод або навпаки), обов'язковий захист приладу від прямих променів сонця і опадів. Розбирання та чистка приладу вимагає навичок і кваліфікації. Загалом, не так все просто.

Існує цілий комплекс повірочних робіт, регулярне виконання яких забезпечить тривалу справну і надійну роботу цього точного геодезичного інструменту.